• Rekuperacja

 • CO OFERUJEMY?

  ANALIZA POTRZEB
  WYBÓR SYSTEMU

  SPRZEDAŻ
  I MONTAŻ

  OPIEKA
  SERWISOWA

 • Rekuperacja

  Rekuperacja jest nowoczesnym sposobem wentylowania pomieszczeń. Każdy, kto decyduje się na budowę domu czy budynku użyteczności publicznej, musi pamiętać o jego wentylacji, czyli możliwości wymiany zużytego powietrza na świeże. Do wyboru ma dwie opcje: wentylację grawitacyjną i właśnie rekuperację.

  Rekuperacja a wentylacja grawitacyjna

  obrazek z oferty

  Wentylacja grawitacyjna działa dzięki systemowi kominów i otworów w ścianach. Opiera się na jednym strumieniu powietrza, który jest wytwarzany dzięki różnicy ciśnień między wnętrzem budynku a jego otoczeniem. Zużyte powietrze wyciągane jest na zewnątrz, natomiast świeże powinno dostawać się do środka poprzez wywietrzniki oraz otwory w drzwiach i oknach. Niestety przy okazji dochodzi do ochładzania pomieszczeń.

  Z kolei rekuperacja opiera się na dwóch strumieniach powietrza. Rekuperator (urządzenie wprawiające powietrze w ruch) sprawia, że wywiewane powietrze oddaje ciepło nawiewanemu – nie dochodzi do wychłodzenia pomieszczenia, zatem koszty ogrzewania są niższe. Rekuperator kontroluje ruch powietrza i odzyskiwanie ciepła, a przy tym oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń i alergenów.

  Rekuperacja a nowoczesne budownictwo

  Wentylacja grawitacyjna dość dobrze sprawdzała się w starym budownictwie, kiedy to o szczelność drzwi i okien było trudno. W ostatnich latach ogromną popularność zyskało budownictwo energooszczędne, a nawet pasywne – często dąży się do całkowitego wyeliminowania mostków cieplnych. W takich budynkach rekuperacja jest wręcz konieczna, gdyż w przeciwnym razie może dojść do zawilgocenia pomieszczeń.

  Rekuperacja pozwala na oszczędność energii wynoszącą 30%

  Dobry system rekuperacji to ogromna oszczędność energii. Dlatego też wybór i montaż rekuperatora, jak i wykonanie całej instalacji, należy powierzyć specjalistom. Nasza firma od lat zajmuje się montażem i uruchamianiem systemów rekuperacji zarówno w domach jednorodzinnych, jak i większych obiektach, takich jak biurowce czy budynki użytku publicznego.

  Oferujemy kompleksowe usługi, począwszy od przygotowania projektu, poprzez wybór odpowiednich kanałów i rekuperatora, aż po jego instalację i późniejszy serwis.

  PRODUCENCI Z NASZEJ OFERTY

 • MASZ PYTANIA?
  SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

  Formularz kontaktowy

  W CZYM
  MOŻEMY POMÓC?