• Fotowoltaika

 • CO OFERUJEMY?

  ANALIZA POTRZEB
  WYBÓR SYSTEMU

  SPRZEDAŻ
  I MONTAŻ

  OPIEKA
  SERWISOWA

 • Fotowoltaika

  Nie od dziś wiadomo, że prąd elektryczny wytwarzany z promieniowania słonecznego pozwala ograniczyć wydatki dotychczas ponoszone na ogrzewanie pomieszczeń i wody użytkowej. Fotowoltaika jest właśnie jednym ze sposobów przetwarzania energii słonecznej w elektryczną. Odbywa się to przy wykorzystaniu ogniw słonecznych (w uproszczeniu baterii słonecznych), składających się z cienkich płytek krzemowych.

  Fotowoltaika – jak to działa?

  obrazek z oferty

  Promienie słoneczne padające na wspomniane wyżej ogniwa słoneczne powodują, że między górną a dolną stroną płytek tworzy się napięcie stałe. Wytworzony prąd zasila inwerter, dochodzi do przetworzenia prądu stałego na prąd przemienny o napięciu 230 V, który uważany jest za najwyższą formę użytkowej energii. Energię tę łatwo się magazynuje i przesyła na znaczne odległości. Jest uniwersalna i powszechnie stosowana w domach jednorodzinnych, firmach usługowych, zakładach przemysłowych i wielu innych.

  Fotowoltaika a ekologia

  Coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej z powodów ekologicznych (taki sposób pozyskiwania energii nie powoduje powstawania zanieczyszczeń powietrza) i praktycznych (energia słoneczna jest cały czas dostępna, nie wymaga magazynowania). Energia może być wykorzystana od razu, zgromadzona w akumulatorach i wykorzystana później albo sprzedana do sieci energetycznej. Produkcja i sprzedaż tak pozyskiwanej energii jest niezwykle opłacalna ze względu na preferencyjną stawkę nałożoną przez ustawę o odnawialnych źródłach energii.

  Wykonanie instalacji fotowoltaicznej

  Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko ogromna oszczędność, ale możliwość zarabiania na sprzedaży prądu. Oczywiście pod warunkiem, że instalacja zostanie wykonana prawidłowo przez wyspecjalizowaną firmę instalacyjną.

  Eurosolar zajmuje się kompleksowym wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych. Oferujemy bezpłatne doradztwo, wykonanie projektu oraz montaż poszczególnych elementów, a także usługi serwisowe. Na wykonaną instalację udzielamy kilkuletniej gwarancji.

  PRODUCENCI Z NASZEJ OFERTY

 • MASZ PYTANIA?
  SKORZYSTAJ Z FORMULARZA

  Formularz kontaktowy

  W CZYM
  MOŻEMY POMÓC?